Menu
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Alabama
Arkansas
Florida
Georgia
Indiana
Kentucky
Mississippi
Missouri
North Carolina
South Carolina
Texas
Virginia
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
Flag Football
8-Man Football
Boys' Basketball
Volleyball
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Cross Country
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Girls' Hockey
Bowling
Soccer
Men's Golf
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Home
Sign In or Register
Tennessee
Tennessee Colleges
Pro
Alabama
Arkansas
Florida
Georgia
Indiana
Kentucky
Mississippi
Missouri
North Carolina
South Carolina
Texas
Virginia
Message Boards
Scoreboard
Schools
Sports
Football
Flag Football
8-Man Football
Boys' Basketball
Volleyball
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Cross Country
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Girls' Hockey
Bowling
Soccer
Men's Golf
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Score Notifications
Schedules
Standings
Photo Gallery
Extras
The Big Ones
Strength Rankings
Fan Poll
Today's Games Map
CoachT's Blog
Study Hall
Links
News Archive
CoachT Plus
Plus Boards
Private Messages
Info & Signup
About
Advertising
About CoachT.com
Privacy Policy
Email CoachT
Scoreboard
Sport:
All Sports
Football
Flag Football
8-Man Football
Boys' Basketball
Volleyball
Girls' Basketball
Baseball
Softball
Cross Country
Wrestling
Mens' Soccer
Girls' Soccer
Weightlifting
Girls' Hockey
Bowling
Soccer
Men's Golf
Women's Golf
Women's Tennis
Men's Tennis
Men's Lacrosse
Girl's Lacrosse
Rowing
Swimming & Diving
Date:
Class:
Every Class
Class 1A
Class A-AA
Class 2A
Class 3A
Class 4A
Class 5A
Class 6A
District:
Every District
District 1
District 2
District 3
District 4
District 5
District 6
District 7
District 8
District 9
District 10
District 11
District 12
District 13
District 14
District 15
District 16
Division:
Every Division
Division I
Division II
Independent Division
Display
7d
« 1d
Monday, April 4, 2011
1d »
7d
SOFTBALL
Text a Friend (SMS)
Unavailable
View on Map
Correction?
LAST UPDATE
Host
Final
DCA
17-11
5
South Walton (FL)
0-1
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 1
Host
6:00 PM
South Greene
2-7
Cherokee
3-7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
West Greene
0-5
0
Grainger
21-10
13
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
6:00 PM
Mitchell (NC)
Hampton
2-4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Greeneville
4-5
2
Happy Valley
12-24
3
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
6:00 PM
South Doyle
6-12
Morristown West
2-12
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
5:00 PM
Sullivan Central
1-15
Unaka
22-8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 2
Host
Final
Loudon
15-11
0
Alcoa
13-9
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
6:00 PM
Cocke County
6-17
Carter
13-8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Gibbs
40-12
10
Fulton
7-11
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
5:00 PM
Sevier County
0-12
Gatlinburg-Pittman
0-10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Oliver Springs
17-13
16
Jellico
0-14
2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Knoxville Halls
5-12
1
Knox Central
33-8-1
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
5:00 AM
McCreary Central (KY)
Oneida
19-14-1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Lenoir City
5-17-1
1
William Blount
24-13
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 3
Host
Final
Gordonsville
26-12
2
Cookeville
17-17
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Marion County
34-12
20
Hardy Memorial
0-2
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
6:00 PM
CSAS
2-7
Hixson
0-8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
6:00 PM
Bradley Central
2-18
McMinn County
10-15
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
McMinn Central
12-10
0
Meigs County
25-12
6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Girls Preparatory School
14-11
3
Soddy Daisy
41-9
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 4
Host
5:00 AM
Friendship Christian
11-10
Red Boiling Springs
3-8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
6:00 PM
Westmoreland
1-17
Trousdale County
7-6
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 5
Host
Final
Kenwood
16-9-1
6
Clarksville NE
27-5-1
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Pope John Paul II
16-17
CPA
2-8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Henry County
1-15
0
Dickson County
21-18-1
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
East Nashville
0-2
0
Hume-Fogg
18-12
15
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
4:00 PM
Grundy County
1-11
Huntland
3-10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
6:00 PM
Grundy County
1-11
Huntland
3-10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
Final
Cascade
16-13
6
Moore County
7-15
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Cascade
16-13
6
Moore County
7-15
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Macon County
12-13
11
Portland
4-11
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 6
Host
Final
John Overton
13-3
16
Cane Ridge
1-8
4
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Lewis County
18-5
Culleoka
4-11
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Santa Fe
2-12
0
Richland
19-13
10
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION I · REGION 7
Host
5:30 AM
Hollow Rock-Bruceton
0-4
Dresden
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Huntingdon
33-6
16
Gleason
1-4
1
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Huntingdon
33-6
20
Gleason
1-4
0
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Halls (West TN)
24-10-1
12
Peabody
0-6
7
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
V/JV
V/JV
DIVISION II · CLASS 1A
Host
5:00 PM
Tipton-Rosemark
23-8-2
Evangelical Christian
2-2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
7:00 PM
Tipton-Rosemark
23-8-2
Evangelical Christian
2-2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
DIVISION II · CLASS 2A
Host
Final
Brighton
3-4
0
St. Benedict
20-13-1
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DIVISION II · DIVISION II
Host
Final
Ezell-Harding
17-13
1
Davidson Academy
26-10
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
5:00 PM
Tipton-Rosemark
23-8-2
Evangelical Christian
2-2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
7:00 PM
Tipton-Rosemark
23-8-2
Evangelical Christian
2-2
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
DH
DH
Final
Rhea County
14-18
0
Girls Preparatory School
14-11
5
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Final
Brighton
3-4
0
St. Benedict
20-13-1
8
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
Zion Christian
8-10
St. Cecilia Academy
1-11
Share on Facebook
Share on Twitter
Report a correction
×